מהנעשה בעיינות ירדן 6/11/17

נשלח 5 בנוב׳ 2017, 23:59 על ידי סימה הנדריקסון

הורים יקרים, 

 

אנחנו כבר "אחרי החגים" וברצוננו לשתף קצת מהנעשה ב"עינות ירדן";

 

נושא מרכז "בחירה ואחריות"-

בפרלמנט, בסוף שנה שעברה, נבחר הנושא של בחירה ואחריות כנושא המרכז של שנת הלימודים הנוכחית. 

זהו נושא שמלווה אותנו ב"עינות ירדן" בכל אשר אנו עושים והשנה הכוונה היא לעסוק בנושא, להעמיק בו, להביא אותו למודעות ולשיח.

 

הצוות החברתי בחר להביא את הממד של בחירה ואחריות ביום הזיכרון לרצח רבין, הן בפעילות בכיתות והן בטקס עצמו. 

הטקס היה מרגש ומחבר. דבריה של עדן יעקובוביץ', תלמידת י"ב, שחתמו את הטקס זימנו לנו חשיבה על הנושא ועל הקשר בין הרצח למציאות העכשווית.

 

בפרלמנט השני של השנה, מזכירות הפרלמנט בחרה לעסוק בנושא הוונדליזם והשמירה על הרכוש. גם בפרלמנט זה, התפתח שיח על בחירה ואחריות, על אמון וסנקציות. 

הובאה לדיון השאלה האם להתקין מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים בבית הספר על מנת ליצור הרתעה, או לבחור בדרכים המעודדות מודעות והרגשת שייכות בקרב התלמידים על מנת למגר את התופעה. 

לאחר דיון ער בעניין, נבחרה הדרך השנייה. הפרוטוקול המלא של הפרלמנט מצורף.

 

בשכבת י"ב קיימנו מפגש עם התלמידים אשר עסק בלמידה לבחינות הבגרות. 

המפגש הינו תוצאה של "טיפ" שקיבלנו בשנתיים האחרונות ממסיימי י"ב שדיברו על החשיבות בקיום שיח בנושא בתחילת השנה. 

המסר המרכזי שהועבר במפגש עם התלמידים, היה שלא יוותרו על מטרות לימודיות שבחרו להציב לעצמם, על חשיבות המחויבות לתהליך הלמידה, דרכי התארגנות ועזרה המוצעת על –ידי בית הספר.

 

השיעורים הרב גיליים (שר"ג) שהתקיימו כבר פעמיים, מעלים שאלות לגבי בחירה ואחריות. השר"ג מכיל מגוון נושאים והתלמידים שבוחרים להשתתף ולהוביל מפגשים חווים למידה משמעותית. 

אך היינו רוצים שמספר רב יותר של תלמידים יבחר לקחת חלק. אנו ממשיכים לחשוב על עוד דרכים לעודד תלמידים לבחור להגיע לשר"ג ונשמח לשמוע גם מכם רעיונות בנושא.

 

מערכת חלופית לחטיבת הביניים בשבוע הבא

החטיבה העליונה יוצאת לטיול השנתי במזרח הרמון ביום ב' הבא ה- 13.11. 

כלמידה ממשוב שקיבלנו מהורים, תלמידים ומורים בשנים האחרונות, השנה נקיים מערכת חלופית עם דגש רב יותר על למידה חברתית, שכבתית ורב גילית. המערכת החלופית מצורפת למייל זה.

·         לקראת הטיול השנתי, ביום א' ה-12.11 שכבות י' וי"א לא ילמדו ביום הארוך. לשכבת י"ב יתקיימו שיעורי השילוב האזורי. לחטיבת הביניים לימודים כרגיל.

·         החל מיום ב' ועד יום ה' (13-16/11), הלימודים יסתיימו בשעה 13:45 והסעות יצאו מעינות ירדן בשעה 14:00.

לידיעתכם- באתר בית הספר מפורסם מדי שבוע הלוח השבועי הכולל פעילויות, מפגשים, מבחנים, טיולים וכדומה. מוזמנים להיכנס לאתר ולהתעדכן.

 

כתמיד, מזמינים אתכם להיות אתנו בקשר בנושאים אלו ואחרים,

צוות "עינות ירדן".

Comments